Se afișează postările cu eticheta mălai si lapte. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta mălai si lapte. Afișați toate postările

joi, 26 ianuarie 2012

Pâine cu fulgi de ovăz, mălai si lapte


Faţă de pâinea de ieri, am mai adăugat şi ceva mălai ( ca tot ne-au plăcut pâinile cu mălai ), cam 10% din faină, amestecat tot în făină şi mai mult lichid - 87% (că mai era şi mălaiul pe acolo ca să absoarbă). 

A ieşit o pâine foarte săţioasa, compactă şi cu o aromă bogată.