Faţă
de pâinea de ieri, am mai adăugat şi ceva mălai ( ca tot ne-au plăcut pâinile cu mălai ), cam 10% din faină, amestecat
tot în făină şi mai mult lichid - 87% (că mai era şi mălaiul pe acolo ca să absoarbă).
A ieşit
o pâine foarte săţioasa, compactă şi cu o aromă bogată.

